Headbang  
http://www.headbang.com.tr/roportaj/00105/
 : Röportaj No:053 |
HAYAT, BİZDEN DAHA VAHŞİ!

Türkiye'nin yurtdışında en aktif, en çok konser vermiş ve vermeye devam eden grubu Cenotaph. Yeni albümleri ''Reincarnation In Goretexy''nin çıkışı vesilesiyle Batu Çetin ve Coşkun Kaplan ile görüştük.

CENOTAPH
CENOTAPH

Yeni albümünüzü müzikal olarak diğer Cenotaph albümleriyle kıyaslandığınızda nasıl bir fark görüyorsunuz?
B- Çok komplike albüm yapmaya kasmadık bu sefer. Zaten 98'de yapmıştık, technical death metal. Bu sefer seyircinin de katılımının olabileceği daha yoğun, daha groove riff'ler koyduk. Daha Amerikan sound'u, daha modern Death Metal ama içinde hala Cenotaph'dan elementler var: brutal, hızlı, teknik hareketler var.
C- Bir de akoru Si'ye çektik. O da sound' da diğer albümlere göre fark verebilir, zaten bizim albümlerin hepsi birbirinden bayağı farklıdır.

Batu, sözleri yazarken nelerden besleniyorsun? Yani, gerçek hayatta bu kadar seni ne öfkelendiriyor da, bunları yazıyorsun?
B- Zaten hayatın kendisi başlı başına bir dert. Çok etkileşim var. Dinlediğim gruplar genelde beni etkiler, onların liriklerini okurum. İzlediğim filmler - Gerçek hayatta olmuş haberleri izlerim. 'Third Page' diye bir parçamız var. Gazetelerde üçüncü sayfalarda haberler çıkar. Gerçek hayatta olan şeyler aslında bunlar. Müziğimizden çok daha vahşi şeyler oluyor gerçek hayatta. Biz bunları kendi kafamızda biraz vurgulayıp liriklere döküyoruz. Onun dışında çok agresif veya manyak insanlar değiliz.

Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.