HELLOWEEN  : Röportaj No:040 |
21 KASIM 2007: ALMAN İŞGALİ

Helloween'in orijinal solisti Kai Hansen ile Helloween'in bir araya geldiği Hellish Rock turnesinin bir ayağı da İstanbul'da gerçekleşti. Hem konseri izledik, hem de konserden sonra kuliste Helloween'i sorularımıza boğduk.

HELLOWEEN
HELLOWEEN

Yeni albümünüz "Gambling With The Devil" eski albümlerinizden çok daha sert, ne iş?
Evet, hiç böyle planlamamıştık, bir önceki albüm bildiğin gibi bir konseptti ve planlı programlı davranmıştık. Ama bu defa kafamıza göre şarkılarımızı yazdık ve çoğu da agresif karakterli çıktı. Biz de buna ket vurmak istemedik, nasıl olduysa bıraktık.
Albümde sadece bir tane "happy metal" şarkısı (Can Do It) var, hayırdır?
Evet, ama otomatiğe bağlanıp neşeli bir şey yazamayız. Bu tip şarkıların doğal çıkması gerekiyor yoksa çok yapay oluyorlar.
En başta, yani heavy metal'in belki de en ciddi çağında bu espritüel bakış açısı nasıl doğmuştu?
Kötü çalgıcılardan oluşan boktan bir gruptuk, o zaman tüm metal grupları çok ciddi görünüyorlardı, bu ciddiyeti biraz gevşetmenin iyi bir fikir olabileceğini düşündük.
Gamma Ray'in 17.yılı bu, neden 17 yıldır bu turne gerçekleşmedi?
İki grubun takvimlerinin uyuşması zordu, aynı zamanlarda çıkması gerekiyordu albümlerin. Ve diğer birçok aranjmanı uydurmak da kolay olmuyor.
Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.