FALSE IN TRUTH  : Röportaj No:026 |
EN SONUNDA...

Daha kayıtlı tek bir materyali olmadan dergilere, gazetelere, TV'lere çıkan, fan kulübü kurulan, t-shirtleri satılan ve kemik bir hayran kitlesi ile her konseri coşku patlaması şeklinde geçen ülkemizin köklü metal gruplarından False In Truth yıllardır beklenen ilk albümü ''Denial Of Facts''ı nihayet yayınladı! Biz de grup elemanları ile grubun dünü, bugünü ve yarınına dair uzun uzadıya konuştuk. Okuyacak olduğunuz röportaj; bu uzun, keyifli ve bol kahkahalı sohbetin içinden seçtiklerimizdir.

FALSE IN TRUTH
FALSE IN TRUTH

Doğu: İlk olarak en merak edilen soru ile başlayalım, albüm neden bu kadar gecikti?
Toygar: İki sayfa dolar şimdi bunun cevabı ile... (Gülüşmeler) Genel anlamda bir kere hepimizin bildiği imkânsızlıklar... Artık bu laftan da sıkıldım gerçi "eziklik, büzüklük, elektrikler kesildi yapamadım vs". Sonuçta bir şekilde mücadele ettik, bir şekilde işin içinden çıktık. Zamanında tabi tanıdık, çevre ve tecrübe olmadığı için imkânları zorlayamamıştık. Gerekli kontaklar yoktu. Fakat zaman içinde kendimizi kanıtladık ve insanlar da bize bu albüm için gerçekten çok yardımcı oldular yürekten bir şekilde. Bu albüm sadece bu yüzden çıktı diyebilirim. Sadece False In Truth elemanlarının değil de komple bir ekibin işi oldu bu albüm.
Toygun: Bir dönem albüm yapmaktan vazgeçme aşamasına gelmiştik fakat dinleyicilerimiz, tüm metal tayfası o kadar istekliydi ki artık bu albümü yapmamız gerekiyordu.

Sadi: Grubun kuruluşu 1994. O günden bu yana birçok eleman değişikliği yaşadınız. Peki bu, müziğe bakış açınızda ne gibi değişimlere sebep oldu sence?
Toygar: Şimdi tabii değişmeyen tek şey değişimdir biliyorsunuz. 5 dakika öncesi ile bile birbirini tutmuyor olabilir düşüncelerin. Ben mesela eskiden In Flames dinlemezdim ama şimdi sahnede çalıp söylüyoruz bile Yaşadıkların, tecrübeler, hayat şartları, hissettiklerin senin sürekli değişmene sebep oluyor. Tabii gruba bu uzun süreç içerisinde giren-çıkan elemanların da False In Truth müziğine kattıkları elbette olmuştur. Bu sebeple her dönemden parçalar var bu albümde, best of gibi bir şey oldu. Güzel de oldu çünkü dünyadaki müziği algılama olayı da bu yöne doğru kaymaya başladı. Artık kimse albümdeki tüm şarkıları aynı tarzda kaydetmiyor. Çünkü büyük bir tüketim manyaklığı var, kimse aynı tarzdaki şarkıları albüm boyunca dinlemek istemediği için, bizim albümümüz de bu açıdan aslında çağı yakaladı diyebiliriz.

Yazının devamını okumak için abone olmanız gerekir. BlueJean-Headbang Dergilerindeki şifre ile abone olabilirsiniz.

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.