Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00969/
Infini
Relapse / Hammer Müzik
Bu albüm çıkalı aslında birkaç ay oldu ama kritik sayfalarımızdaki yoğunluktan dolayı kendine yeni yer bulabildi. Voivod gibi tarih boyunca genelde kıymeti pek bilinmemiş olmasına rağmen, müzikal açıdan oldukça önemli işler yapmış bir grubun yeni albümünü ne olursa olsun atlamak istemedik.
Bu albüm, grubun 2005 yılında vefat eden gitaristi Denis "Piggy" D'Amour'un bilgisayarında kalan son gitar kayıtlarının besteleştirilmesi ile yapıldı. Bir önceki albümde de ("Katorz" - 2006) Piggy'nin kayıtları vardı ama "Infini"de kullanılan gitar kayıtlarının, merhumun son işleri olduğu söyleniyor. Albümdeki tüm basgitarlar yine Jason Newsted (Ex-Metallica) tarafından çalınmış, son üç Voivod albümünde olduğu gibi. Kariyerine speed / thrash metal yaparak başlayan, ardından müziğinde progresif öğeleri giderek çoğaltarak sonunda iyiden iyiye deneysel / progresif metal sınırlarında kendini bulan Voivod, bu albümde rock'n'roll dozajını yükseltse de (yer yer Motörheadvari hareketlerle), beste yapısındaki durağanlık ve tekdüzelik sebebiyle, dinleyiciyi kendine çekemiyor. Sonuç itibariyle, sıkıcı bir albüm.

Sadi Tirak

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.