Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00744/
Abnormal
Bald Freak Records
Bumblefoot, Türkiye'deki en büyük takipçisi Rampage Savaş Oğuz sayesinde tanıdığım bir gitarist. Eski okul heavy metal ve virtüöz gitar müziğinin yanı sıra Mr.Bungle tarzı uçarılıkları ile tanınan bir gitarist. Modern gitar virtüözleri arasında Buckethead ile birlikte anılıyor. Buckethead'in yerine Guns'a girebilecek en iyi seçenek olduğu da ortada. Bumblefoot, gerçek adıyla Ron Thal'ın şu ana kadar bulaşmadığı müzik fraksiyonu yok diyebiliriz.
Bu yaklaşımını bu albümde de görebiliyoruz. Bumblefoot bir Sex Pistols oluyor, bir Queen, oradan sıçrıyor Beatles'a, jazz'a, fusion'a, funk'a, surf'e, spagetthi western'e, country'ye, klasik müziğe, rock'n'roll tanrıları artık ne verdiyse! Yine de şarkıların omurgaları sağlam ve basit olduğu için "deli saçması" bir şey dinliyormuş gibi de olmuyorsunuz. Düzenli bir kaos, salaş bir ustalık hakim şarkılara. 'Guitars Still Suck', 'Some Other Guy' ve 'Green' albümün öne çıkan parçaları. Ama albümün kapanışında yer alan 'Dash' neredeyse albümün toplamından daha iyi. Virtüöz gitar meraklıları dışında bu sıradışı beyni tanımak isteyenlere öneririm.

Doğu Yücel

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.