Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00680/
Shogun
Roadrunner / Equinox Müzik
Nashville'de, country müziğin başkentinde bir metal albümü kaydetmek Trivium'un ''Ascendancy''deki parıltıyı yakalaması için yeterli miydi bilmiyorum ama gün geçtikçe rotalarını oturttukları bir gerçek.
Kayıtlarda; teknolojik nimet(!) kopyala / yapıştır tekniğinin kullanılmadığı, albümdeki tüm şarkıların canlı çalınıp kaydedildiği (vokaller hariç) ve konsept olarak grubun beyni Matt'in kökenlerindeki samuray ruhuna saygı duruşunda bulunan bir albüm bu. Müzikal açıdan ise bir önceki albüm "The Crusade"den daha derli toplu, daha ne istediğini bilen, daha heyecan verici. Belli ki grup, thrash metal'in müziklerindeki temel üslup olmasını istiyor ve bu üsluba enstrümantal olarak oldukça sağlam düzenlemeler katıyorlar. Fakat aynı şeyi vokaller için söyleyemiyoruz. Matt eğer daha akılda kalıcı, daha vurucu vokal melodileri yazarsa arkasındaki bu güçlü enstrümantal yapıyla grubun müziği çağ atlayacak ama şimdilik vokaller buna engel. Yine de albümde 4 çok iyi şarkı var; 'Down From The Sky' (klibi harika), 'Into The Mouth Of Hell We March', 'Throes Of Perdition' ve 'Like Callisto To A Star In Heaven'.

Sadi Tirak

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.